Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym. Całościowe szkolenie z psychoterapii ukończyłem w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie w 2021 roku. Pracuję indywidualnie z dorosłymi oraz z młodzieżą w wieku od 16 roku życia. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Moja praca podlega stałej superwizji psychoanalitycznej. Stale również rozwijam swoje doświadczenie i wiedzę uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.
W swojej pracy staram się w profesjonalny sposób podchodzić do indywidualnych potrzeb pacjentów, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i swobodnej pracy nad treściami życia, które bywają trudne do zniesienia, wzbudzają wiele trudnych emocji lub nie pozwalają podejmować ważnych decyzji życiowych.
Pedagog, absolwentka Akademii Ignatianum w Krakowie oraz studiów podyplomowych z diagnozy i terapii psychologiczno-pedagogicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii organizowany przez Ośrodek Szkoleń Systemowych, przygotowujący do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego . Doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez uczestnictwo w różnorodnych projektach pomocowych dla rodzin w sytuacjach kryzysowych, stażach w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego, Oddziale psychiatrycznym w Szpitalu w Głuchołazach, Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku, indywidualną pracę z rodzicami, terapię własną oraz poprzez prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Prowadzi terapię indywidualną, par oraz rodzin.
Magdalena Poprawa – z wykształcenia pedagog, doradca rodzinny, terapeuta par i małżeństw, psychoterapeuta oraz seksuolog. Moją pasją jest człowiek – to, co się w nim dzieje, jego problemy, wewnętrzne konflikty i trudności w osiągnięciu szczęścia. Z tego powodu postanowiłam zająć się psychoterapią. Ukończyłam całościowe 4-letnie szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej w krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych. Obecnie przygotowuję się do zdobycia certyfikatu. W pracy indywidualnej z osobą stawiam na relację terapeutyczną. Lata doświadczenia nauczyły mnie, że w bliskim kontakcie z drugim człowiekiem można naprawić wiele zranień, nie tylko tych z dzieciństwa. Od wielu lat zajmuję się również tematyką małżeńską i rodzinną. Ukończyłam także Szkolenie z Systemowej terapii par i rodzin w krakowskiej OSS oraz Szkolenie z terapii dzieci i młodzieży. Prowadzę szkolenia z zakresu komunikacji oraz psychologii małżeństwa i rodziny. Zajmuję się również tematyką rodzicielską. Praca terapeutyczna z rodzinami i małżonkami daje mi wiele satysfakcji i uczy, jakim bogactwem dla każdego człowieka są bliskie relacje i związki. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z seksuologii. Tematyka ludzkiej seksualności oraz trudności w tej dziedzinie ludzkiego życia są szczególnym obszarem moich zainteresowań. Pracuję z osobami z hiperseksualnością, osobami przeżywającymi spadek libido i borykającymi się z wszelkiego rodzaju dysfunkcjami seksualnymi. Podczas Kursu Chrześcijańskiej Terapii Integralnej odkryłam chęć pracy z osobami z tzw. religijnością neurotyczną. Spotykam się i rozmawiam z osobami, które doświadczają trudności emocjonalnych na tle religijnym – m.in. ze skrupułami. Mam za sobą staże w ośrodkach terapii rodzin, dzieci i młodzieży oraz zakładach psychiatrycznych. Dbając o dobrą jakość swojej pracy pozostaję pod stałą superwizją.
Jestem certyfikowaną terapeutką poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 943), psychologiem.
Pracuję indywidualnie z dorosłymi. Jestem członkiem Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Posiadam certyfikat terapeuty poznawczo behawioralnego PTTBP zgodnego ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies. Ukończyłam czteroletnie szkolenie w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym Tercognitiva w Krakowie. Od kilku lat prowadzę terapię w tym nurcie, pracuję pod superwizją, regularnie się doszkalam.
Zajmuję się psychoterapią pacjentów w różnego rodzaju kryzysach życiowych. Pracuję terapeutycznie w szczególności w obszarze zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń snu i zaburzeń związanych ze stresem. Poza pracą terapeutyczną prowadzę konsultacje i poradnictwo dla rodziców dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Nazywam się Aleksandra Rusnarczyk, jestem socjolożką oraz psychoterapeutką specjalizującą się w pracy z osobami dorosłymi, parami i rodzinami. Moja praca opiera się na łączeniu różnych podejść, głównie nurtu psychodynamicznego oraz terapii systemowej rodziny. Moje wykształcenie zdobyłam w renomowanym Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W trakcie swojej ścieżki zawodowej odbyłam staże, m.in. w Krakowskim Instytucie Psychoterapii oraz w Zakładzie Terapii Rodzin.
Jako profesjonalistka w swojej dziedzinie, dbam o jakość swojej pracy poprzez stałą superwizję oraz udział w różnych szkoleniach i warsztatach. Kilka lat spędziłam pracując w organizacji pozarządowej, która pomagała rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych. Moje obowiązki obejmowały diagnozowanie potrzeb, zarządzanie zespołem, prowadzenie szkoleń i warsztatów.
Od samego początku mojej drogi zawodowej pragnęłam być blisko ludzi, poznawać ich historie, zrozumieć z jakimi wyzwaniami się mierzą oraz towarzyszyć im w procesie rozwoju. To pragnienie bliskości i wsparcia stopniowo doprowadziło mnie do wyboru zawodu psychoterapeuty, i nadal jest ono obecne w mojej pracy.
Rozumiem psychoterapię jako drogę do odkrywania prawdy o sobie i otaczającym świecie. Ta podróż może być efektywna w towarzystwie doświadczonego psychoterapeuty, który tworzy atmosferę zaufania, bezpieczeństwa i bliskości. W mojej pracy staram się stworzyć odpowiednie warunki dla takiej podróży, gdzie klient może zgłębiać swoje myśli, doznania i emocje, rozwijając zaufanie do samego siebie oraz odwagę patrzenia na siebie z otwartością i akceptacją.